HALLE herdenkt de Bevrijding van de Stad op 5 september

Halle

stad Halle'

Op zaterdag 5 september 2026 staat Halle stil bij de Bevrijding van de Stad aan het einde van de Tweede Wereldoorlog.

Tijdens een officiële herdenkingsplechtigheid brengt de stad samen met de vaderlandslievende verenigingen hulde aan wie zich inzette voor vrijheid en vrede. Iedereen is welkom om deze plechtigheid bij te wonen.

Hulde in de Beerstestraat

De herdenking start om 10 uur aan de Grote Weide in de Beertsestraat, ter hoogte van huisnummer 273 (firma Symeta). Op het programma staan toespraken van André Vandoren (NSB Groot-Halle) en Els O (rol en inzet van de verzetsvrouwen). Tijdens de plechtigheid is er ook een bloemenhulde en de herdenking wordt afgesloten met het spelen van ‘The Last Post’.

Bloemenhulde aan monument van de weerstand

Om 11 uur verzamelt iedereen op het Oudstrijdersplein, waar zes legervoertuigen opgesteld staan.

Om 11.15 uur volgt een bloemenneerlegging aan het monument van de weerstand op de hoek van de Beertsestraat en de Bergensesteenweg. Ook dit moment wordt muzikaal begeleid.

Iedereen is welkom om de plechtigheden bij te wonen.

Auteur

Marc Sluys

98247185

Meer nieuws uit Halle

Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle

Meer nieuws uit de krant

Regio
Halle
Halle
Ninove
Lennik
Pajottegem
Pajottegem
Pajottegem
Pajottegem
Pajottegem
Asse
Pajottegem
Sint-Pieters-Leeuw
Pajottegem
Lennik
Sint-Pieters-Leeuw
Asse
Geraardsbergen
Pajottegem
Affligem

Partners

Commerciële partners, advertenties en vacatures